• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w wielkich aglomeracjach. Takie wiadomości są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy nawet odrobinę myślą perspektywicznie są zobowiązani przytaknąć, że taki problem nie ma prawa być bagatelizowany. Gdyby każdy zastanowiłby się w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do spowolnienia produkcji zanieczyszczeń, to kłopot w znacznej mierze zostałby rozwiązany. Co należałoby wziąć pod uwagę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Koks to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Czym należałoby go zastąpić? Słyszałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu idealnie nadaje się do palenia w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych okolic lasu, tylko posługuje się odpady. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Materiały te cechuje wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można kupić pellet i brykiet zrobiony z dowolnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wytworzony z wiórów drzewa dębowego.

Streszczając wspomniane w tekście kwestie należy przypominać sobie o czystym powietrzu. Wtedy koniecznie dopasujemy paliwo do obecnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.